Aktualności od VI 2018 - Szkoła Podstawowa nr 47 w Sosnowcu

Aktualności od VI 2018

Uwaga: w celu wyświetlania najbardziej aktualnych informacji - prosimy o okresowe odświeżanie witryny

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

Szanowni Rodzice

Przed wyjazdem dzieci na wypoczynek, ale także z dziećmi, które pozostają w domu,
porozmawiajmy o zagrożeniach, jakie mogą napotkać. Także te na osiedlu, w komunikacji
bezpośredniej i elektronicznej z rówieśnikami i innymi osobami.
Przekażmy dziecku podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Wytłumaczmy, w jaki sposób w razie potrzeby będą mogły wezwać pomoc.

Numery telefonów, które dziecko powinno znać:
Policja - 997
Straż pożarna - 998
Pogotowie ratunkowe - 999
Telefon alarmowy - 112

Dzwoniąc pod numer alarmowy starajmy się w miarę możliwości podać następujące informacje:
- dokładnie miejsce zdarzenia (miejscowość, droga, ulica, dom, itd.),
- zdarzenie (rodzaj wypadku, liczba poszkodowanych),
- stan ofiar zdarzenia (wiek, stan przytomności, krwawienia, złamania),
- swoje dane osobowe oraz numer telefonu.
Następnie wysłuchajmy uważnie przekazywanych instrukcji i poczekajmy aż dyspozytor pozwoli się rozłączyć.

22.06.2018
W piątek, 22 czerwca uroczyście zakończylismy rok szkolny 2017/2018. Wyróżniliśmy i nagrodziliśmy uczniów szkoły podstawowej, oddziałów gimnazjalnych oraz Rodziców aktywnie wspierających naszą placówkę. Pięknym układem tanecznym w części artystycznej pochwalili się nasi najmłodsi uczniowie.
Wszystkim uczniom i absolwentom, życzymy uśmiechu i wspaniałych wakacji.

Pamiętajcie o BEZPIECZEŃSTWIE.

04.06.2018
W poniedziałek, 4 czerwca uczniowie klasy czwartej i piątej wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Sztolni Luiza i uczestniczyli w evencie "Bajtel Szychta". W strojach górniczych, wyposażeni w kaski i  lampy górnicze poznawali pracę górnika, wzięli udział w improwizowanej akcji ratowniczej, a także, w grupach, wykonywali prawdziwe górnicze zadania. Za ciężką i owocną pracę zostali nagrodzeni dużą porcją lodów w Mc Donald's.

Nasza uczennica, Zuzia (z kl. III a), otrzymała wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Polskie Madonny". Serdecznie gratulujemy!

Dzień Dziecka upłynął "słodko" podczas zabawy na świeżym powietrzu...