O SZKOLE - Szkoła Podstawowa nr 47 w Sosnowcu

Adres strony internetowej: www.gim7.sosnowiec.pl
 E-mail: sp47@sosnowiec.edu.pl
 Godziny pracy sekretariatu: 7.30 - 15.30

Naszym celem jest wychowanie człowieka przygotowanego do życia w
społeczeństwie.

Szkoła dąży do wychowania ucznia samodzielnego i kreatywnego w atmosferze szacunku i wzajemnej współpracy. Zdobywanie wiadomości, kształcenie umiejętności i wychowanie traktowane jest w szkole jako integralna całość.
Uczniom proponujemy:
- możliwość wyboru lub kontynuację dwóch wybranych języków obcych (j.angielski, j.niemiecki, j. francuski)
- wyposażone pracownie przedmiotowe
- bibliotekę z bogatym księgozbiorem
- profesjonalną pracownię internetową
- zajęcia pozalekcyjne: SKS, koła językowe, zajęcia internetowe, zespół wokalny, taneczny, pracę przy redagowaniu gazetki szkolnej "GIMLAND",       biologiczno-chemiczny, krajoznawczo - turystyczny, sportowy, artystyczny, dziennikarski, multimedialny
- nowocześnie wyposażoną siłownię

- Klub Europejski "Sobieski"
- klub "100 - doła "

Uczniowie uczą się na jedną zmianę, a atmosfera u nas jest ciepła i przyjazna. Każdemu uczniowi zapewniamy możliwość osiągania poczucia sukcesu na miarę własnej pracy i zainteresowań. Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, co zapewnia fachowe przygotowanie do szkoły średniej.